MacOS vs. Windows – który system operacyjny wybrać?

Na forach internetowych aż kipi od mało merytorycznych dyskusji na temat systemów operacyjnych. Ludzie zamiast pomóc potencjalnemu kupującemu dokonać jak najbardziej trafnej decyzji zwyczajnie próbują go zniechęcić do systemu zazwyczaj nie podając przy tym konkretnych powodów. W dzisiejszych czasach zakup komputera stacjonarnego, czy też przenośnego to poważna decyzja. Służy on nam często do pracy, dostarczania rozrywki i usprawnia wiele procesów.

  1. System operacyjny a komfort pracy

Z pewnością powinniśmy zdecydować się na sprzęt, który gwarantuje nam solidną jakość. Jako konsumenci doceniamy przede wszystkim funkcjonalność, niezawodność i szybkość działania. Powinniśmy zdecydować się na sprzęt gwarantujący nam przede wszystkim duży komfort pracy, prosty w obsłudze i taki z którego zwyczajnie będziemy korzystać z przyjemnością. Nie powinniśmy podążać za modą, tylko zdecydować się na sprzęt z systemem, na którym dobrze nam się pracuje.

  • System MacOS

System słynie z tego, że jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Producent gwarantuje, że system nie zawiesza się i jest kompatybilny z innymi sprzętami marki Apple. Z pewnością zapewni to duży komfort użytkownikom posiadającym w swojej kieszeni iPhona – można zacząć pisać tekst na telefonie, a po powrocie do domu dokończyć na komputerze. Integracja tych urządzeń jest imponująca – dotyczy zarówno rozwiązań sieciowych, a także kalendarza, co jest ważne dla wielu użytkowników. Powinniśmy pamiętać, że system MacOS znajduje się tylko na urządzeniach marki Apple, więc wybór urządzeń jest tu mocno ograniczony.

  • System Windows

System Windows jest zdecydowanie bardziej popularny. Ten system operacyjny znajduje się w większości komputerów, co przekonuje wielu użytkowników. Nie muszą oni dzięki temu przywiązywać się do konkretnej marki, nawet jeżeli są zadowoleni z oprogramowania. Windows ma także dostępnych więcej programów, które w większości są darmowe. Jest on najbardziej powszechny, z tego względu producenci tego oprogramowania tworzą swoje dzieła głównie pod urządzenia, które oparte są na tym systemie.

Wybór oprogramowania jest zatem kwestią mocno indywidualną, musimy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na kompatybilności z innymi urządzeniami, czy ważniejszy jest dla nas wybór większej liczby programów. Warto również wspomnieć, że jeżeli zdecydujemy się na sprzęt z oprogramowaniem MacOS musimy liczyć się z większym wydatkiem. Sprzęty z oprogramowaniem Windows mają zdecydowanie bardziej przystępne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *