Najlepsze wtyczki do WordPress

CMS WordPress – content management system, czyli system zarządzania treścią jest to niezwykle popularny panel, który pozwala na zarządzanie serwisem internetowym. Za jego pomocą możemy:

 • Dodawać nowe treści
 • Dodawać lub usuwać zdjęcia
 • Edytować istniejące treści

Aby ułatwić sobie pracę możemy skorzystać z wielu darmowych, jak i płatnych wtyczek, które mogą ułatwić nam prowadzenie strony firmowej, czy też bloga i znacznie ją uatrakcyjnić.

 1. YOAST SEO

Z pewnością jest to jedna z najczęściej pobieranych wtyczek do WordPressa. Pomaga ona optymalizować stronę internetową, sprawdza jak nasze wpisy będą wyświetlały się w przeglądarce, kontroluje czy content nie jest zdublowany oraz nakreśla na słowa kluczowe. Z pewnością jest to wtyczka, w którą warto się zaopatrzyć, ponieważ nasza strona może wtedy być o wiele częściej odwiedzana – co może mieć odzwierciedlenie w wynikach finansowych

 • JETPACK

Jest to wtyczka niezwykle wielofunkcyjna, posiada wiele funkcji, które możemy włączać lub wyłączać w zależności od naszych potrzeb, czy też preferencji.

 • AUTOMATYCZNE PUBLIKACJE – wtyczka umożliwia automatyczne publikowanie postów między innymi na Facebook, Twitter czy Linkedin
 • SITE STATS – gromadzi statystyki na temat liczby odwiedzających nasz portal
 • MODUŁ POWIADOMIEŃ  – przesyła informacje o nowych komentarzach, polubieniach, czy też innych interakcjach
 • VALUTPRESS – generuje kopie bezpieczeństwa, regularnie skanuje witrynę pod kątem złośliwych skryptów
 • GOOGLE ANALYTICS DASHBOARD PLUGIN

Wtyczka ta odpowiada za analizę treści. Kontroluje, które z zamieszczanych przez nas treści cieszą się największym zainteresowaniem, czy też ile osób w danym momencie odwiedza naszą witrynę.

 • AMP for WP

Wiele osób przegląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Jeżeli do naszej strony, czy też bloga podepniemy tę wtyczkę będzie ona ładowała się znacznie szybciej właśnie na urządzeniach mobilnych.

Prowadząc stronę, sklep internetowy, czy też bloga za pomocą platformy WordPress warto zgłębić temat wtyczek, aby dobrać je w odpowiedni sposób. Więcej nie znaczy lepiej, dlatego należy dobierać je w rozsądny sposób i zdecydować się na te, które faktycznie będą w stanie nam pomóc osiągać lepsze wyniki i znacznie ułatwią pracę. Jeżeli jednak nie czujesz się na tyle kompetentny aby robić to samodzielnie zgłoś się o pomoc do Zdalnego Admina. Nie każdy musi być specjalistą w Informatycznych dziedzinach, a eksperci Zdalnego Admina usprawnią Twoją stronę i będziesz mógł cieszyć się lepszymi wynikami dzięki prawidłowemu dopasowaniu wtyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *