Narzędzia przydatne programistom.

Programista w swojej pracy często używa wielu przydatnych aplikacji oraz innych narzędzi pomagających w programowaniu. Ponieważ pracuje on na komputerze, nie musi on opuszczać domu i jechać do pracy, jednak musi się on porozumiewać ze współpracownikami, wspólnikami czy klientami. Pomagają mu w tym aplikacje takie jak Skype czy Teams.

Jedną z potrzebnych aplikacji do komunikacji jest Slack, która jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Można koncentrować na niej całą komunikację firmy, zakładać oddzielne kanały mieszczące pracowników danego działu, a także można połączyć ją z innymi aplikacjami.

Jednym z kompendiów wiedzy developera są “Języki programowania”. Aplikacja ta pomaga odświeżać wiadomości i wiedzę użytkownika z zakresu języków programowania.

Zoom to kolejna aplikacja wspomagająca komunikację zdalną. Ze względu na możliwości takie jak podziały ekranu czy funkcje prezentacyjne staje się coraz bardziej popularną platformą komunikacyjną.

Aby odpowiednio zarządzać projektem wykorzystuje się takie platformy jak Trello. Aplikacja ta pomaga skoordynować pracę sporej grupy ludzi. Możliwe jest na niej podzielenie projektu na elementy, dzięki czemu można znaleźć podgląd do części każdego z grupy i wszyscy pracują nad inną częścią w tym samym czasie.

Narzędziem wspomagającym kontrolę pracy nad projektem zespołu w jednym miejscu jest również Jira. Narzędzie to pomaga również sprawdzanie efektywności każdego z członków zespołów. Jest ono używane przez największe firmy IT w Polsce i na świecie.

Aby ułatwić pracę nad programowaniem proponuję zainstalowanie Programmer Keyboard. Jest to aplikacja, na której znajdziemy klawiaturę podzieloną na dwa oddzielne podjednostki. Umożliwia ona płynne przechodzenie z jednostki literowej do znakowej poprzez używanie klawiatury kompaktowej. Mamy również do dyspozycji klawiaturę zwykłą. Jest to duże ułatwienie oraz wygoda w trakcie pracy.

Ostatnim narzędziem, które zaproponuję jest GitHub. To aplikacja, która jest czymś w rodzaju Facebooka dla programistów. Mogą oni wspólnie dzielić się kodem, zasięgać rad. Profil na tym forum jest jednocześnie CV dla programisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *