Przydatne narzędzia od Google.

Aktualnie Google jest nazywany władcą internetu. Jest to olbrzymia platforma, z którą spotykamy się na co dzień, używając Chrome, YouTube, Mapy Google czy Gmaila. Dzięki temu notuje on każdy nasz ruch na internecie. Google to jednak nie tylko narzędzia opisane powyżej. Jest wiele innych funkcji prezentowanych przez tą platformę, o których zapewne jeszcze nie wiecie.

Jedną z nich jest np. Google Keep. Świetna aplikacja dla osób z tendencją do nałogowego zapominania. W niej możesz zapisywać notatki, listy zakupów, przepisy, tak zwane listy “what to do”, a nawet masz możliwość ustawiania wydarzeń oraz przypomnień dotyczących notatek.

Kalendarz Google to kolejna ciekawa alternatywa. Dzięki niemu możliwe jest zapisywanie wydarzeń w różnych kolorach, a nawet wspólnych planów z innymi użytkownikami.

Istnieje przekonanie, że najważniejszym podzespołem Googla jest Drive. To strona używana coraz częściej przez użytkowników internetu. Zawiera takie funkcje, jak zapisywanie danych w chmurze, Google Meet, arkusze, dokumenty czy Książki Google.

Znajdziemy tam również dostęp do Google Earth, na którym w 3D możemy przeglądać glob ziemski przybliżając każdy jego fragment.

W zakładce “kolekcje” odnajdziemy wszystkie posty zapisane oraz odłożone na później, a po kliknięciu w zakładki Blogger czy Podcast, natkniesz się na możliwość aktywnego udzielania się w social mediach poprzez tworzenie kreatywnych historii.

Natomiast najbardziej użytecznym narzędziem jest bez wątpienia Obiektyw Google. Daje przede wszystkim duże możliwości w identyfikacji sfotografowanych przez nas obiektów lub takich, które materialnie posiadamy przed oczami. Dzięki tej funkcji, możesz wyszukiwać w sieci nieznane Ci rośliny, zwierzęta, potrawy a nawet przedmioty. Obiektyw dostarczy Ci o nich rzetelnych informacji w postaci faktów, a nawet pokaże gdzie możesz je nabyć. Jeśli skierujesz kamerę na budynek, aplikacja poda Ci informacje o lokalizacji oraz o miejscu, w którym przebywasz. Poza tym, pomoże Ci w przetłumaczeniu tekstu, gdy skierujesz na niego kamerę jak i skopiowaniu na telefon tekstu z kartki bez tracenia czasu na wpisywanie go na klawiaturze. Nie zawiedzie Cię również przy znalezieniu informacji na temat pracy domowej, którą zeskanujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *